64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego

Zapraszamy za:

 • 00:

  dni

 • 00:

  godzin

 • 00:

  minut

 • 00

  sekund

Już we wtorek emocje Memoriału Janusza Kusocińskiego

We wtorek na Stadionie Śląskim wielkie lekkoatletyczne emocje, czyli 66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. W Kotle Czarownic rozegranych zostanie 15. konkurencji, a na starcie nie zabraknie gwiazd światowego formatu oraz polskich bohaterów.

Start wielkich gwiazd i niezwykłe pojedynki polskich zawodników z utytułowanymi rywalami.

- Długo mógłbym opowiadać o gwiazdach jakie zobaczymy na Stadionie Śląskim. Mimo trudności tego czasu udało nam się jednak zaprosić naprawdę świetne grono zawodników. Wspomnę chociażby o pojedynku Karoliny Kołeczek z mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki Białorusinką Elwirą Herman, Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego z brązowym medalistą mistrzostw świata na 800 metrów Fergusonem Cheruiyot Rotichem, naszych asów tyczki z Samem Kendricksem, dwukrotnym złotym medalistą mistrzostw świata, czy trzeciego na światowych listach oszczepnika Marcina Krukowskiego z posiadaczem drugiego wyniku w historii światowej lekkoatletyki Niemcem Johannesem Vetterem ­ wymieniał jednym tchem dyrektor wydarzenia Sebastian Chmara, wyraźnie podkreślając, że to tylko część z gwiazd jakie będzie można zobaczyć w Kotle Czarownic.

Ponownie na swoim ulubionym stadionie będzie mogła zaprezentować się Justyna Święty-Ersetic.

- Bardzo lubię tutaj startować i mam nadzieję, że uzyskam wartościowy wynik. Jako ambasadorka województwa, więc to dodatkowo mobilizuje – podkreśliła pochodząca z Raciborza zawodniczka.

Na dobry czas w Chorzowie liczy także druga z ambasadorek regionu Ewa Swoboda.

- To nie jest sezon na bicie rekordów życiowych, ale bieg w okolicach 11.15 w pełni mnie zadowoli – przyznawała halowa mistrzyni Europy. 

Emocji nie zabraknie nie tylko na bieżni. Gwiazd i pozytywnych wrażeń można się także spodziewać w konkurencjach rzutowych. 

- Najważniejsze są dla mnie kwestie związane z techniką rzutów. Jak wszystko zagra to będziemy jutro z Pawłem Fajdkiem naprawdę rzucać daleko. Kibice nie będą zawiedzeni – mówił Wojciech Nowicki, mistrz Europy w rzucie młotem.

W przededniu 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego PZLA uhonorowało władze województwa i Stadionu Śląskiego odznaczeniami.

- Nasze działania na Stadionie Śląskim nie byłyby możliwe bez wsparcia władz samorządowych, za które jestem bardzo wdzięczny. Memoriał Kusocińskiego to przecież jeden z najstarszych mityngów lekkoatletycznych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Cieszę się, że wspólnie tworzymy teraz jego historię – podkreślił prezes dr Henryk Olszewski wręczając pamiątkowe odznaczenie marszałkowi województwa Jakubowi Chełstowskiemu.

Początek 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego o godzinie 16:00 (bramy dla widzów będą otwarte od 14:30). Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport. Na trybuny będzie mogło wejść maksymalnie 13 000 kibiców, a wstęp będzie bezpłatny.Zapraszamy, widzimy się na Stadionie Śląskim!